אודות יגואר

אודות יגואר

יגואר לנד רובר בקהילה

ביגואר לנדרובר אנו חותרים תמיד ליצור ולשמר קשרי קהילה מצוינים. אנו רוצים לבנות שיתופי פעולה עם כל הקהילות המקומיות והאזוריות בהן חברתנו עוסקת בעיצוב ובייצור.

מעורבות העובדים מהווה אבן פינה במחויבות העסקית שלנו להתחדשות חברתית וכלכלית של הקהילות. כל עובד ביגואר לנדרובר מחויב לעיקרון זה, החל מהמנהלים הבכירים ועד לעובדים במפעל.

בכך שנפעל כאזרחים וכעובדי ארגון אכפתיים נרחיב עוד יותר את מוניטין החברה כארגון בעל אחריות חברתית. השפעה חיובית על הקהילה דורשת מחויבות אמיתית. לכן אנו משקיעים משאבים גדולים בטיפול בנושאים העיקריים הנוגעים ליגואר לנדרובר ולקהילה סביבה.


להוות השראה למהנדסי המחר
תוכניות ההתרחבות השאפתניות של יגואר לנדרובר יכולות להיתמך רק על ידי חדשנות במוצרים חדשים, במנועים חדשים ובטכנולוגיות סביבתיות חדשות. אנו הגוף המוביל באנגליה במחקר ובפיתוח אוטומוטיבי ואנו מספקים בהצלחה פריצות דרך בהנדסה, בביצועים ובקיימות. עם זאת, כדי להמשיך את הצמיחה העסקית בטווח הארוך, חיוני שנעודד צעירים מוכשרים להפוך לדור הבא של מהנדסים וטכנולוגים.

התוכנית שלנו "השראה למהנדסי המחר" (ITE) מיועדת לעשות בדיוק את זה, בשיתוף עם בתי ספר ומכללות. על ידי קידום הלימוד והמעורבות בנושאי STEM (מדע, טכנולוגיה הנדסה ומתמטיקה) אנו מושכים צעירים לשקול קריירה בהנדסה או בייצור. אנו גם מפעילים חמישה מרכזי שותפות חינוך ועסקים (EBPC) בשיתוף עם עמותות ומוסדות חינוך מקומיים. מרכזי EBPS מפעילים ביקורים במפעלים ופעילויות בכיתות לימוד. ב-2012 למעלה מ-22,000 צעירים ו-2000 מורים ביקרו במפעלינו.
כחלק מהתוכנית לתמוך בתוכנית עידוד נושאי STEM של הממשלה, שיתפנו פעולה עם ארגוני רכב, הנדסה ואקדמיה אחרים כדי לפתח פרוייקטי אתגר לאומיים בבתי-ספר. אתגרים חינוכיים אלה מסייעים להפיח חיים בנושאי המדע והטכנולוגיה - הם מספקים לתלמידים פרויקטים מעשיים המאפשרים להם לגלות היבטים שונים של תעשיית הרכב באופן שהוא מעורר ומלהיב, וכן עוזרים לצעירים לפתח מיומנויות תקשורת, עבודת צוות, ניהול פרויקטים ותקשוב.

תוכנית Jaguar Primary Schools Challenge(האתגר לבתי-ספר יסודיים של יגואר) הושקה ב-2011 עבור צוותי בתי-ספר בגילאי 5 עד 11. האתגר כולל תכנון וייצור של המכונית המהירה ביותר האפשרית בדו-ממד או בתלת-ממד. צוותי תלמידים בגילאי 5‏-7 משתתפים באתגר הדו-ממד ומתכננים מכונית מרוץ העשויה מקרטון, כולל מרכב וגלגלים. לאחר מכן התכנון מודפס ומורכב, ומוכן לתחרות. תלמידים בוגרים יותר, בגיל 8‏-11 מתכננים ומייצרים מכונית מרוץ באתגר התלת-ממד באמצעות טכנולוגיית CADCAM כדי ליצור דגם מעץ בלזה. לאחר מכן התלמידים בשתי הקבוצות מבצעים מבחנים לפני שהם מתחרים ראש-בראש נגד צוותים מבתי-ספר אחרים בשלב התחרות. האתגר מלמד את התלמידים על מגוון נושאי מדע והנדסה כגון תכנון, ייצור ואווירודינמיקה. למעלה מ-1700 תלמידים השתתפו בתחרות ב-2012.
תוכנית Jaguar Maths in Motion Challenge(אתגר מתמטיקה בתנועה של יגואר) היא תחרות שנתית לילדים בגיל 9+ ומערבת תלמידים בפרויקט מרגש ומלהיב המתבסס על מתמטיקה. בעבודה משותפת בצוותים קטנים בעזרת מגוון של מיומנויות מתמטיות בסיסיות, הם מתחרים זה נגד זה במרוץ מסוג גרנד פרי במטרה להיות אלופי אנגליה. בתחרות של 2012, מעל 150,000 תלמידים התחרו בתוכנית, עם 40 צוותים מכל רחבי אנגליה שזכו במקומות במקצה הגמר במרכז המורשת המנועית בגיידון.


השקעה בקהילה
למרות האקלים הכלכלי השורר לאחרונה, המשכנו לשמור על השקעתנו בתוכניות קהילתיות. אנו נמשיך לעשות זאת באמצעות השקעה בתוכניות קשרי-קהילה התורמות לכל אדם בו הן נוגעות. אנו גם נעודד את הסוכנים ואת המפיצים שלנו וכן נעודד חברות אחרות לפעול באופן עם קהילותיהם.

אנו פועלים עם בעלי עניין מקומיים, אזוריים וארציים כדי להשפיע על מיזמים ממשלתיים ואזוריים עיקריים, כדי לשתף בכללי עבודה נכונים וכדי להישאר שותפים בכל פעילות קיימת או עתידית אשר יכולה להשפיע על החברה שלנו.
מועצת המנהלים, ההנהלה הביצועית וההנהלה הבכירה לוקחות על עצמן רבים מתפקידים אלה, ובכך מתאפשר להם לאסוף מידע ולבצע שינויים עתידיים באסטרטגיה הארגונית, כאשר ניתן.


מעורבות העובדים
אנשינו הם לב הצלחתנו. הכישורים, ההתלהבות והמחויבות שלהם היו תמיד המפתח ליצירת מכוניות מלהיבות. ועתה הם משתמשים בכישוריהם כדי לתרום לקהילות בהן אנו פועלים ובתוכן אנו חיים.

אנו מעודדים כל אחד מעובדינו לקחת בכך חלק - כל עובד יכול להשקיע 16 שעות עבודה בשנה בתמיכה בתוכניות קהילתיות. זה יכול להיות כל דבר שהם רוצים להיות מעורבים בו: החל מעבודה עם תלמידים נכים ועד לתחזוקת יערות עתיקים או עבודה כמנהלי בתי-ספר... וכל מה שנמצא ביניהם. מטרת החברה היא שלפחות 6% מכוח העבודה שלה יהיו מעורבים בפעילויות התנדבותיות אישיות וצוותיות ב-2013, עם התמקדות בהתחדשות, חינוך, צעירים, עבודות צדקה ובסביבה. בוגרינו משקיעים יומיים בשנה בתמיכה בפעילויות קהילתיות, מתמקדים בחינוך ומקדמים את תוכנית STEM, כחלק מפיתוחם האישי.


חשוב מקומי
אנו בודקים כל הזמן את פעולותינו וכיצד הן משפיעות על האנשים שחיים בקרבת האתרים שלנו. כדי לסייע לנו לבחור נכון, ובאופן מודע, אנו שומרים על קשרים טובים עם הקהילות המקומיות.

חברי המועצה המקומית ונציגי קבוצות התושבים מצטרפים אלינו כדי לסקור את התוכניות שלנו ולשתף אותנו ברעיונותיהם ובחששותיהם.


הכרה חיצונית
יגואר היא חברה בארגון Business in the Community (BITC) (עסקים בקהילה) מאז 1987 ומדיניות קשרי הקהילה שלה מבוססת על המסגרת של BITC. החברה מחויבת לתוכנית ההשקעה בקהילה שלה, ומעודדת סוכנים, ספקים וחברות חיצוניות לעשות כמוה.

במסגרת המחויבות ארוכת הטווח שלנו לחינוך ולקהילה, יגואר לנדרובר הפכה ליצרן המכוניות הראשון באנגליה ב-2010 להשיג את הציון המוערך CommunityMark. CommunityMark, הניתן על ידי BITC, מוכר כתקן ארצי של מצוינות בהשקעה בקהילה. הישג זה הוא הכרה בהשקעה הגדולה של יגואר לנדרובר בתוכניות קהילתיות, כולל חמישה מרכזי שותפות עסקית חינוכית, תוכניות התנדבות עובדים, מיזמי חינוך ארציים ומגוון רחב של שותפויות קהילתיות. בתחילת 2013 יגואר לנדרובר זכתה בדירוג Platinum Big Tick באינדקס האחריות המשותפת (CR) של BITC. הדירוג היוקרתי Platinum Big Tick משקף את המחויבות המתמשכת של יגואר לנדרובר ל-CR בכל הפעולות העסקיות שלה עם שיפור של 10% ב-2012. זוהי השנה החמישית ברציפות שיגואר לנדרובר משיגה דירוג משופר מאז ההשתתפות הראשונה באינדקס CR ב-2009.